2021'deki En İyi WordPress Önbellek Eklentisi hangisi?

2021’deki En İyi WordPress Önbellek Eklentisi hangisi?

Sitenin yükleme süresini artırmak için WordPress web sitenize veya blogunuza yükleyebileceğiniz ve kullanabileceğiniz en iyi WordPress önbellek eklentisini mi arıyorsunuz? Öyleyse doğru yere geldiniz.

Önbelleğe Alma nedir?

önbelleğe alma, yalnızca web sitenizi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda arama motoru sonuçlarında daha iyi sıralamaya da yardımcı olur.

WordPress’te Önbelleğe Alma Neden Gereklidir?

Bildiğiniz gibi, WordPress PHP ile yazılmıştır ve MySQL veritabanları, ön uçta gösterilecek gönderileri ve diğer verileri sorgulamak için kullanılır. Bir sayfa size veya okuyucunuza gösterildiğinde, HTML olarak oluşturulur. Bu süreçte PHP ve MySQL her sayfa yüklemesinde kullanılır. Tüm bu süreç, her sayfa yüklemesinde her işleme için RAM ve CPU gerektirir.

Birçok okuyucu sitenizi ziyaret ettiğinde, WordPress kurulumunuz çok fazla RAM ve işlem gücü kullanır. Bu şekilde sunucunuzun kaynakları bölünür ve sonraki ziyaretçiler için oluşturma yavaşlar.

Neden WordPress Önbellek Eklentileri Kullanmalı?

Bir WordPress Önbellek Eklentisi kullanarak, WordPress’in her sayfa yüklemesinde tüm oluşturma sürecini atlamasını sağlayabilirsiniz. Önbellek eklentileri, WordPress kurulumunuzda bir önbellek sistemi oluşturur ve çeşitli sayfalar için statik HTML dosyaları oluşturur. Bu HTML dosyaları kaydedilir ve belirli bir URL’yi ziyaret ettiklerinde okuyuculara sunulur. Bu süreçte MySQL veritabanına sadece birkaç sorgu yapılır. Önbelleğe alma, sunucu yükünü azaltır, yükleme süresini azaltır ve sitenizin SEO’sunu iyileştirir.

Önbelleğe Alma WordPress Web Siteniz İçin Neden Önemlidir?

Az önce yazdığım gibi, önbelleğe alma sunucu yükünü azaltır, yükleme süresini azaltır ve sitenizin SEO’sunu iyileştirir. Yükleme süresinin web sitenizi nasıl etkileyebileceğinden daha önce bahsetmiştim.

WordPress web sitenizde çalışan bir e-ticaret işletmeniz olduğunu varsayalım. Yüklemek için gereken her fazladan saniye, müşterinizi endişelendirecek, rahatsız edecek ve hatta hüsrana uğratacaktır. Ürününüzü satın almayı bile atlayabilir ve sitenizi bir daha asla ziyaret etmeyebilir.

İşte yavaş bir web sitesinin size maliyeti:

1 – Düşük satış
2 – Düşük dönüşüm oranı
3 – Daha düşük organik trafik
4 – Kötü arama motoru sıralaması

Bunlar istediğin her şeyi kaybetmek gibi. Bu yüzden bir WordPress önbellek eklentisine ihtiyacınız var.

En İyi WordPress Önbellek Eklentisi hangisidir?

Şimdi, sitenizin arama motoru sıralamasını yükseltmek, daha fazla organik trafik elde etmek, dönüşümü artırmak ve böylece satışları artırmak için var olanın en iyisine ihtiyacınız olacak.

Peki, en iyi WordPress önbellekleme eklentisi hangisidir?

Ücretsiz, ücretli ve ücretsiz – her türden WordPress eklentisi mevcuttur. Bir listede, ücretsiz eklentiler de dahil olmak üzere, 5-10 hatta 20 eklenti adında bazı listeler bile vardır. Ücretsiz eklentiler başlamak için iyidir, ancak deneyimlerime göre, yalnızca premium bir önbellek eklentisi seçmelisiniz.

Neden premium? Sorabilirsiniz.

Bakın, birçok neden var ama en büyüğü eklentiyi kullanma özgürlüğü. WP Super Cache dışındaki tüm ücretsiz eklentilerin bazı premium özellikleri kilitlidir. Bu premium özellikler aslında size diğerlerine göre gerçek bir üstünlük sağlayabilen özelliklerdir.

WP Super Cache ve Hummingbird yanında – özellikleri tatmin edici olsa bile başka bir ücretsiz eklenti bulamadım. Ancak premium olanlar en iyisidir. Web sitenizden ne kadar kazandığınızın bir önemi yok, ancak siteniz konusunda ciddiyseniz, premium bir önbellek eklentisi satın alın.

WP Rocket’i tavsiye ederim.

Bir site için yılda sadece 49 $ ‘dır ve sadıksanız yenileme yılda 24.50 $ kadar ucuza mal olabilir. 2014’ten beri WP Rocket kullanıyorum (işte WP Rocket incelemem) ve blogumu çevrimiçi büyütmenin en önemli araçlarından biri oldu.

WP Rocket, 14 günlük iade garantisi ile birlikte gelir. Deneyin, bu kılavuzu kullanarak kurun ve hala memnun kalmazsanız geri ödeme isteyin.

WP Rocket’e ek olarak, harika Jackson kardeşler tarafından geliştirilen perfmatters’ı da kullanıyorum. Perfmatters (fiyat: 24,95 $) çoğunlukla gereksiz komut dosyalarını ve dosyaları sitenizin ön ucundan kaldıran bir optimizasyon eklentisidir. Aynısı WPMUDev’in Hummingbird önbellek eklentisi kullanılarak da yapılabilir.

WP Rocket’e ücretsiz bir alternatif seçmem gerekirse, Hummingbird ilk tercihim olurdu. Hummingbird Pro, ücretsiz ürüne çok fazla değer katmadığı için o kadar da iyi olmayan bir yükseltmedir. Öyleyse, yükseltmeniz gerekiyorsa, WP Rocket Perfmatters combo’ya gidin.


Tüm bunları özetlemek gerekirse, en iyi WordPress önbellek eklentisi seçimim WP Rocket. Ödemeye hazır değilseniz, Hummingbird ücretsiz bir alternatiftir. Perfmatters, daha iyi sonuçlar elde etmek için kullanabileceğiniz başka bir eklentidir. WP Speed ​​Matters’ın Uçan Sayfaları, perfmatters satın almıyorsanız deneyebileceğiniz başka bir araçtır.

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *