Neden Aslında WordPress Eklentilerine İhtiyacınız Var?

Neden Aslında WordPress Eklentilerine İhtiyacınız Var?

Blogunuzun görünümünü özelleştirmeye ek olarak, WordPress blogunuza web sitenizi geliştirecek ve blogunuzu daha etkileşimli ve yönetmesi daha kolay hale getirebilecek blog yazılımının uzantıları olarak çalışacak eklentiler eklemeyi de seçebilirsiniz.

Bu eklentilerin sizin için çalışmasını sağlamak için, onları geliştiricilerin web sitesinden indirmeniz ve

temalarınızı yüklediğiniz şekilde wp-içeriğinize / eklentilerinize yüklemeniz yeterlidir.
Ve tıpkı bir tema gibi, her eklentiyi aktif hale gelmeden ve blogunuzda görünür hale gelmeden önce WordPress yönetici merkezinizden etkinleştirmeniz gerekir.

Bazen bir eklenti, onu etkinleştirmekten daha fazlasını gerektirir. Örneğin, blogların arama motorlarında daha iyi performans göstermesine yardımcı olan popüler bir eklenti, kullanmadan önce ayarları yapılandırmanızı gerektirir.

Bir eklentinin düzgün çalışması için ek bilgi gerektirmesi durumunda, navigasyon menünüzde (“Eklentiler” alanından) size söz konusu eklenti hakkında daha fazla bilgi verecek yeni bir bağlantı göreceksiniz.

Yararlı bir eklenti örneği https://ozantok.net adresinde bulunabilir. Eklentiler, özellikle web sitenizi arama motorları için optimize ederken son derece kullanışlıdır. Sitenizin ihtiyacına göre en iyi eklentiyi burada bulabilirsiniz.

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *