Birinin E-posta Adresini Bulmanın 13 Yolu

Birinin E-posta Adresini Bulmanın 13 Yolu

Belki bir etkileyiciye ulaşmak , potansiyel satış potansiyellerinin bir listesini araştırmak veya belki birine hızlı bir soru sormak istiyorsunuz.

Belirli bir e-posta adresini aramanızın pek çok nedeni vardır. Neyse ki, onları bulmanın birçok farklı (akıllı) yolu var.

Doğru E-posta Adresini Bulmak Neden Önemlidir?

Önemli bir e-posta gönderiyorsanız, bunu doğru kişinin önüne almanız gerekir. Neden? Çünkü insanların dikkatini çekmek çok zor. Unutmayın tanıtım e-postaların sadece% 8.5 bir yanıt alırsınız.

E-postanızı okuyacak doğru kişiyi bulmak, istediğiniz yanıtı alma şansınızı artırır. Yani birinin e-posta adresini bulmak ve mesajınızı düzenlemek için zaman harcamak buna% 100 değer.

Bu, özellikle tanımadığınız veya daha önce hiç konuşmadığınız birine ulaşmaya çalışıyorsanız geçerlidir.

Şimdi e-posta aramaya gidelim…

Birinin E-posta Adresi Nasıl Bulunur?

İşte geçmişte bir kişinin e-posta adresini bulmak için kullandığım ve hala kullanmaya devam ettiğim en sağlam taktik ve araçlardan bazıları. Hadi başlayalım!

1. Bir E-posta Arama Aracı kullanın

Bir e-posta adresini bulmanın en kolay yollarından biri, bir e-posta arama hizmeti kullanmaktır. Yapmanız gereken tek şey bir kişinin adını ve / veya bir web sitesini girmektir ve araç sizin için ilgili adresi arayacaktır.

E-posta adresi bulun: Bir e-posta arama hizmeti kullanın
Bir e-posta arama hizmeti kullanın (Hunter gibi)

İnanılmaz derecede faydalı olsalar da, her kullandığınızda başarılı bir sonuç alacağınız garanti edilmez. Ücretsiz aramalar sınırlayıcıdır ve ücretli seçenekler, özellikle aradığınız adresleri alamazsanız, oldukça pahalı olabilir.

İyi haber şu ki, web’de neredeyse sonsuz bir e-posta arama araçları listesi var, bu nedenle sizin için neyin işe yaradığını görmek için birçok seçeneğiniz var.

E-posta arama hizmetlerinin tümü çoğunlukla aynı şekilde çalışır: Bir ad girersiniz, mümkün olduğunca daraltmaya çalışırsınız ve araç gidip en iyi e-postayı bulur.

Bunu söyledikten sonra, birkaç farklı fiyatlandırma seçeneği ve mevcut araç türü vardır.

İşte başlamanıza yardımcı olacak en popüler e-posta arama araçlarından birkaçı (maliyetleriyle birlikte):

 • O E-postayı Bulun – 50 ücretsiz arama / ay. 500 arama için aylık 29 ABD dolarından başlayan ücretli hesaplar (arama başına 0,058 ABD doları).
 • Finder Expert – 300 ücretsiz arama / ay. 5.000 arama için aylık 39 ABD dolarından başlayan ücretli hesaplar (0,008 ABD doları / arama).
 • Snov.io – 50 ücretsiz arama / ay. 1.000 tek arama veya 500 toplu arama için 29 ABD dolarından başlayan ücretli hesaplar (arama başına 0,029 ABD doları).
 • Voila Norbert – 50 ücretsiz aramanın ücretsiz denemesi. 1.000 arama için aylık 49 ABD dolarından başlayan ücretli hesaplar (arama başına 0,049 ABD doları).
 • Avcı – ayda 50 ücretsiz arama. 1.000 arama için aylık 49 ABD dolarından başlayan ücretli hesaplar (arama başına 0,049 ABD doları).
 • FindThatLead – 50 ücretsiz arama / ay. 5.000 arama için aylık 49 ABD dolarından başlayan ücretli hesaplar (0,0098 ABD doları / arama).
 • eMail-Prospector Pro – 50 ücretsiz aramanın ücretsiz denemesi. Yıllık 1.195 $ ‘dan başlayan ücretli hesaplar, 4.000 aramayla sınırlıdır (0,299 $ / arama).
 • FindEmails.com – 50 ücretsiz aramanın ücretsiz denemesi. 500 arama için aylık 19 ABD dolarından başlayan ücretli hesaplar (arama başına 0,038 ABD doları).

Birinin E-posta Adresini Ücretsiz Olarak Nasıl Bulunur?

Bütçeniz dar ise, e-postaları ücretsiz olarak bulmanın üç hızlı yolu aşağıda verilmiştir:

 • Clearbit Connect , bir kişinin e-postasını çeşitli kaynaklardan ve kendi veritabanlarından arayan bir Gmail ve Outlook eklentisidir (ilgili: üretkenliğinizi artırmak için en iyi Gmail eklentilerine ve uzantılarına bakın ).
 • GetProspect , bir kişinin e-posta adresini adına ve etki alanına göre bulmanızı sağlayan bir Chrome uzantısıdır.
 • RocketReach , özellikle hedefiniz oldukça yüksek profilli ise, sizin için e-postaları hızla bulabilir. Ücretsiz bir hesap için kaydolun ve e-posta aramaya başlayın.

2. DuckDuckGo’da “@ domainname.com” kullanın

Bu az bilinen numara, yalnızca alternatif bir arama motoru kullanarak e-posta adreslerini bulmanın harika bir yoludur .

DuckDuckGo’da “@ domainname.com” için tam eşlemeli bir arama çalıştırmak, herkese açık olan alan adına eklenmiş herhangi bir e-posta adresi için sonuçlar verecektir.

Özellikle biriyle iletişim kurmak istiyorsanız, aramaya potansiyel müşterinizin adını dahil edebilir veya sadece genel olarak tutabilirsiniz.

DuckDuckGo’da e-postaları bulma

DuckDuckGo ve diğer bazı arama motorlarında harika çalışan kullanışlı bir numara. Maalesef Google, sosyal medya etiketleri için “@” kullanır, bu nedenle bu numara işe yaramaz ve Bing’de de çalışmaz .

3. Twitter kullanın

İnsanlar bazen e-posta adreslerini tweet’lerine veya Twitter özgeçmişlerine ekler, ancak onları botlardan “nokta” ve “at” yerine “nokta” kullanarak gizlemeye çalışır. ve “@”.

Baş Heyecan Gelişmiş Arama ve “at” ve “dot” için Potansiyel müşterinizin tweet’leri arayın.

Tam olarak aranacak ifadeleri, göz ardı edilecek kelimeleri, hashtag’leri, belirli hesapları ve zaman dilimlerini seçebileceksiniz. Buradaki girdilerle biraz oynayın. Sonuçları daha iyi filtrelemek için “e-posta”, “erişim” veya “iletişim” gibi kelimeleri eklemeyi deneyin.

E-postaları bulmak için Twitter gelişmiş aramayı kullanın

Kulağa cesur geliyor, ancak Twitter’da e-posta adreslerini sormayı da deneyebilirsiniz.

Tweetinize en iyi fark edilme ve yanıt alma şansı vermek için, kısa ve öz tutun ve yanıt vermeleri için ikna edici bir neden ekleyin:

E-posta adresini bulun

Bazen doğrudan e-posta adreslerini almak için sormanız gerekir

Onlara, potansiyel müşterinizin yanıtlarından veya bahsettiklerinden daha büyük olasılıkla bakabileceği doğrudan mesajlarıyla da yaklaşabilirsiniz. Gizlilik ayarlarına bağlı olarak, onlara bir DM gönderebilmeniz için önce birbirinizi takip etmeniz gerekebilir.

Herkesten Eski Tweetleri Kontrol Etme

Kullanıcıların geçmiş tweetlerini kontrol etmek için Twitter ile deneyebileceğiniz son bir taktik var. Tüm Tweetlerim uygulamasını kullanarak, herhangi birinden ücretsiz olarak 3200’e kadar geçmiş tweet’in bir listesini oluşturabilirsiniz.

İşte nasıl kullanılacağı:

Tweets ve Twitter hesabınıza giriş yapın.

Tüm Tweetlerim aracılığıyla bir kullanıcının tüm tweet'lerini tek sayfada görüntüleyin

Tüm Tweetlerim aracılığıyla bir kullanıcının tüm tweet’lerini tek sayfada görüntüleyin

Ardından, tweet’lerini almak için bağlantı kurmak istediğiniz web sitesinin veya kişinin Twitter kullanıcı adını girin.

Tüm tweetleri görmek için bir kullanıcı adı ekleyin

Tüm tweetleri görmek için bir kullanıcı adı ekleyin

Bunları listeledikten sonra, Ctrl / Cmd + F tuşlarına basın ve @ alan adı , “iletişim” , “e-posta” , ” bana buradan ulaşabilirsiniz” ve bir e-posta adresi gösterebilecek diğer varyasyonları arayın .

4. Beklentilerinizin E-posta Listesine Üye Olun

Potansiyel müşterinizin web sitesi veya blogu bir haber bülteni içeriyorsa , kişisel bir e-posta adresinden gönderilen birçok haber bülteni için posta listesine abone olun. Bu, aradığınız e-posta adresini almanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir.

Genel bir info @ adresinden gönderilmiş olsa bile , bir fikir paylaşmak veya anlayışlı bir soru sormak için haber bültenlerinden birini yanıtlamayı deneyin ve bir yanıt alabilirsiniz.

Bu, potansiyel müşteriyle bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir ve size gelecekte kişisel e-posta adreslerini ele geçirme şansı verir.

5. Genel E-posta Adresi veya İletişim Formu ile sorun

Çoğu web sitesinin kendi web sitesinde bir iletişim formu vardır veya genel sorular için genel bir bilgi @ e-posta adresi sağlar.

Standart bir iletişim formu örneği

Standart bir iletişim formu örneği

Bunlar muhtemelen yönetici personel tarafından yönetiliyor olsa da, ideal potansiyel müşterinizle nasıl iletişime geçeceğinizi sormak için bunları kullanmayı deneyebilirsiniz.

6. İletişim ve Hakkımızda Sayfalarına Göz Atın

Bazen en basit çözümler en iyisidir. Birçok web sitesi, iletişimde , hakkımızda veya ekip sayfalarında kişisel e-posta adresleri içerir .

Ancak, genellikle bu sayfaların sitenin gezinti bölümünde bulunması zor olabilir. Aradığınız şeyi göremiyorsanız, altbilgiye bakın veya şu yaygın URL biçimlerini deneyin:

 • example.com/contact
 • example.com/contact-us
 • example.com/contact-me
 • example.com/about
 • example.com/about-me
 • example.com/about-us
 • example.com/team
 • example.com/our-team
 • example.com/meet-the-team

7. Yazar Sayfalarına Göz Atın

Başka bir basit başlangıç ​​noktası, potansiyel müşterinizin blogunda veya web sitesinde yazdıkları herhangi bir makaledeki adlarından bağlantı verilen yazar sayfasıdır.

Bu sayfada, özellikle de varsayılan WordPress temalarını ve ayarlarını kullanmışlarsa, çoğu zaman birçok bilgi olabilir.

8. WHOIS Araması yapın

Bir web sitesine sahip ( bağımsız bir işletme sahibi , girişimci veya yazar ) birinin e-posta adresini bulmaya çalışıyorsanız , bazen iletişim bilgilerini web sitelerinin WHOIS bilgilerinde bulabilirsiniz .

WHOIS verileri, bir alan adı kaydedilirken kullanılır ve halka açık olup, size alanın sahibi hakkında bilgi verir. Yasalar gereği bir web sitesine sahip herkesin iletişim bilgilerini paylaşması gerekir. Sadece sından who.is ve aradığınız e-postanın etki alanını ara:

E-posta adresi bulun: WHOIS araması

WHOIS araması

Bu arada, aşağıdakiler gibi başka WHOIS arama araçları da mevcuttur:

Hangi aracı kullandığınız gerçekten önemli değil. Şanslıysanız, bu alanı kaydetmek için kullanılan e-postayı görebilirsiniz. Ancak WHOIS, herkese açık bilgilerinizi herkese açık verilerinden gizleme seçeneği sunar , bu nedenle bu her zaman işe yaramayabilir.

9. Google’ı (ve Arama Operatörlerini) Kullanın

Özür dilerim: bu çok açık bir durum, ancak yine de gözden kaçabilir. Google’ı amaçlanan kullanımı için kullanın: arama.

Potansiyel müşterinizin adını “e-posta adresi” ile birlikte yazın ve şanslı olabilirsiniz.

Ancak, aradığınız kişinin ortak bir adı varsa, bu zor olabilir. Benzersiz bir isimleri olsa bile çok uzağa gidemeyebilirsiniz.

Bazı Google arama operatörleriyle aramayı daraltmaya yardımcı olabilirsiniz . Bunların kullanımı çok kolay. Operatörü Google’a girin ve uzakta arayın:

 • [ad] + e-posta (veya) e-posta adresi
 • [ad] + kişi (veya) iletişim bilgileri (veya) benimle iletişime geçin
 • [ad] + “memleket”
 • [name] + “çalıştıkları şirket”
 • [ad] + LinkedIn
 • [ad] + ZoomInfo
 • [ad] + e-posta
 • [ad] + kişi

Potansiyel müşteriniz hakkında biraz daha fazla bilgi biliyorsanız (nerede çalıştıkları gibi) şunları deneyebilirsiniz:

 • site: sirketwebsite.com + [ad] + e-posta
 • site: companywebsite.com + [ad] + iletişim
 • site: sirketwebsitesi.com + ad.lastname [at] sirketadi.com
 • site: sirketwebsitesi.com + ilkadisim [at] sirketadi.com
 • site: sirketwebsitesi.com + ad [at] sirketadi.com
 • site: sirketwebsitesi.com + ad_soyadi [at] sirketadi.com

10. Facebook’u kullanın

Bir Facebook sayfası kurarken , insanlar genellikle yapabildikleri kadar bilgi girerler ve sonra unuturlar.

Sadece profildeki hakkında sayfasına gidin ve ekledilerse e-posta adresini görebilirsiniz:

E-posta adresini bulun: Facebook'ta e-postaları bulun

Facebook’ta e-postaları bulun

Bu, Facebook’u potansiyel müşterilerinizin e-posta adreslerini aramak için harika bir yer haline getirir ve muhtemelen size daha genel bir şey yerine en sık kullanılan e-posta adresini verecektir.

11. Kendi E-posta Listenizi Kontrol Edin

Sektörünüzdeki kendi görünürlüğünüze bağlı olarak, potansiyel müşterilerinizden bazılarının haber bülteninize zaten abone olduğunu görebilirsiniz.

E-posta listenizde hızlı bir arama, tam olarak aradığınız şeyi sıfır güçlükle ortaya çıkarabilir.

Çoğu e-posta pazarlama yazılımı , kişiler listenizde arama yapmanıza olanak tanır. Örneğin Mailchimp’te şöyle görünüyor :

E-posta pazarlama yazılımınızda e-postaları arayın

E-posta pazarlama yazılımınızda (MailChimp gibi) e-postaları arayın

12. LinkedIn Bağlantılarınızı Dışa Aktarın

LinkedIn’in bağlantılarınızı dışa aktarmanıza izin verdiğini biliyor muydunuz ?

Dolayısıyla, potansiyel müşterinizle bağlantılıysanız, e-posta adreslerini ele geçirebilirsiniz.

LinkedIn bağlantılarını şu şekilde dışa aktarabilirsiniz:

Adım 1 – Click Me , LinkedIn ana sayfasının üst kısmında ardından seçmek için Ayarlar ve Gizlilik açılır menüden.

LinkedIn’den e-postaları dışa aktarın

Adım 2 – Gizlilik sekmesine tıklayın ve aşağı kaydırarak Verilerinizin bir kopyasını edinme bölümüne gidin (LinkedIn verilerinizi nasıl kullanır bölümünde):

LinkedIn'den e-posta verilerini indirin

LinkedIn’den e-posta verilerini indirin

Adım 3 – Bağlantı kutusunu işaretleyin ve Arşiv iste’ye tıklayın .

E-posta adresleri almak için LinkedIn verilerini kopyalayın

E-posta adresleri almak için LinkedIn verilerini kopyalayın

Yaklaşık 10 dakika içinde, tüm bağlantılarınızın e-posta adreslerini kullanışlı bir e-tabloda içeren bir e-posta alacaksınız.

Bu yöntem, LinkedIn hesabınızı kaybetmenizi önlemek için sorumlu bir şekilde kullanılmalıdır .

13. Eğitimli Bir Tahmin Yapın

Düşünürseniz, hemen hemen tüm e-posta adresleri aynı bir avuç kalıbı izler. Genellikle oldukça basit formatlara dayalıdırlar.

Dolayısıyla, potansiyel müşterinizin adını, soyadını ve etki alanını biliyorsanız, e-posta adresini tahmin edebilirsiniz.

Aynı şirketteki başka birinin e-posta adresine zaten sahipseniz, muhtemelen hangi yapıyı kullandıklarını anlayabilirsiniz.

Değilse, şu genel formülleri deneyin:

 • [ad] @ example.com
 • [ad]. [soyadı] @ example.com
 • [ad] [soyadı] @ example.com
 • [ilk]. [soyadı] @ example.com
Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
2 Comments
Alparslan

Bilgi için teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *