5 Adımda Facebook Pixel WordPress eklentisi ile Facebook Pixel WordPress nasıl eklenir

5 Adımda Facebook Pixel WordPress eklentisi ile Facebook Pixel WordPress nasıl eklenir

Her WordPress web sitesi, büyük veya küçük, hayatta kalmak için bir kitleye ihtiyaç duyar, tıpkı bir blogun içeriğini tüketmek için ilgili kişilere ihtiyacı olduğu gibi, bir e-ticaret mağazasının ürünlerini satın almak için alıcılara ihtiyacı vardır. İzleyici, bir web sitesini canlı tutan şeydir.

Herhangi bir WordPress web sitesi için çok önemli olduğundan, kitlenizi iyi kullanmanız önemlidir. Bunu yapmak için, davranışlarını anlamak için kitlenizi ve etkinliklerini izlemeniz gerekir.

Facebook Pixel burada devreye girer. Facebook Pixel, web sitenizdeki ziyaretçinizin etkinliklerini izlemenize yardımcı olur. Bu, web sitenize eklediğiniz bir kod parçasıdır ve izleme başlar.

Facebook Pixel hakkında daha ayrıntılı olarak konuşalım.

Facebook Pixel nedir ve ne işe yarar?

Facebook Pixel, kitleniz hakkında önemli bilgiler almak için kullanılır. Web sitenize eklediğiniz kod, analiz etmeniz için ziyaretçilerinizin verilerini ayıklar. Bu verileri daha iyi Facebook reklamları oluşturmak ve reklamlarınızı daha iyi hedeflemek için kullanabilirsiniz.

İzleme pikseli, Facebook reklamlarınızın yalnızca içeriğinizle ilgilenen ve dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olanlara gösterilmesini sağlar. Bu, sonuçta dönüşüm oranınızı artırmanıza yardımcı olur.

Şu anda Facebook reklamlarını kullanmıyor olabilirsiniz, ancak bu, Facebook Piksel’i yüklememeniz gerektiği anlamına gelmez. Bugünden itibaren Facebook Pixel’i kullanmanızı öneririm. Facebook reklamları yayınlamaya karar verdiğinizde Pixel, reklamlarınızı daha etkili bir şekilde hedefleyebilmeniz için yeterince alakalı kitle oluşturmuş olurdu.

Facebook Pixel ayrıca cihazlar arası dönüşümleri de ölçer. Kullanıcıların, ziyaretçilerinin bir cihazdan başka bir cihaza nasıl geçtiğini görmelerini sağlar. AyrıcaFacebook Pixel ile ‘benzer kitle’ oluşturun. Benzer kitle, orijinal hedef kitlenizle benzer ilgi alanlarına sahip kişilerdir.

Özetle, Facebook Pixel size gerekli kitle bilgilerini sağlar. İnsanların neden WordPress web sitenizi ziyaret ettiğini ve nasıl olduğunu anlatır. Bu, etkili Facebook reklamları oluşturmanıza yardımcı olabilecek kritik bilgilerdir.

Facebook Piksel ve WordPress

Daha önce de belirtildiği gibi, Facebook Pixel ile izlemeye başlamak için web sitenize bir kod eklemeniz gerekir. Biraz varWordPress için Facebook Pixel eklentileri bu, kitle izlemenizi yönetmenize yardımcı olacaktır.

Kitle izlemenizi kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz WordPress için en iyi Pixel eklentilerinden bazılarına göz atalım

5 En İyi Facebook Pixel WordPress Eklentileri:

 • Pixel Cat – (Eski adıyla Facebook Dönüşüm Pikseli)
 • Üstbilgi ve Altbilgi Ekle
 • Piksel Kafein
 • WP Facebook Pikseli
 • Facebook Pixel PixelYourSite tarafından

Pixel Cat – (Eski adıyla Facebook Dönüşüm Pikseli)

Bu Facebook Piksel WordPresseklentisi, piksel kodunu birkaç dakika içinde WordPress web sitenize eklemenizi sağlar. Bu Facebook piksel eklentisi aracılığıyla web sitenizde Facebook yeniden hedeflemeyi ve dönüşüm izlemeyi kurmak çok kolay.

Pixel Cat , miktar ve para birimi de dahil olmak üzere dönüşüm etkinlikleri göndererek Facebook dönüşümlerini izlemenize olanak tanır. Bu şekilde Facebook reklam kampanyalarınızı takip edebilir ve optimize edebilirsiniz.

piksel kedi

Bunun dışında, bu WordPress piksel eklentisi de yeniden hedefleme kitleleri oluşturmanıza olanak tanır. Okumak için blog gönderileri ve görüntülenen ürünler gibi ayrıntılı etkinlikler gönderir. Bu etkinlikler, harika yeniden hedefleme kitleleri oluşturmada önemli bilgilerdir.

Bir yatırım getirisi olan reklam ROI’nizi kullanımı kolay bir arayüz üzerinden izlemek için piksel etkinlik parametrelerini de özelleştirebilirsiniz.

Pixel Cat, ziyaretçilerinizi görüntülenen sayfalara göre bölümlere ayırmanıza da olanak tanır. Bu, Facebook Pixel etkinliklerini ziyaretçilerinizin görüntülediği belirli sayfalara, gönderilere, kategorilere ve etiketlere ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Bu WordPress Facebook pikseli eklenti, tek bir kod parçası kullanmadan WordPress web sitenize Facebook Pikseli eklemenizi sağlayan kullanımı kolay bir platforma sahiptir.

Etkinlik Arama özelliği, web sitenizdeki aramaları izlemenizi sağlar. Web sitenizde ziyaretçilerinizin neler aradığını analiz edebilirsiniz, böylece sitenizi buna göre optimize edebilirsiniz.

Pixel Cat, ekip üyelerinizi Facebook Pixel verilerinizden hariç tutmanıza olanak tanır. Ekip üyesi verileri genellikle piksel verilerinizi kirletebilir, çünkü bunlar izlemenize gerek olmayan ziyaretçilerdir. Bu WordPress eklentisini kullanarak ekip üyelerini her zaman atlayabilirsiniz.

En iyi yanı, bu eklentinin tamamen ücretsiz olmasıdır. WordPress deposundan indirebilir ve herhangi bir ücret ödemeden WordPress’inize yükleyebilirsiniz.

Ancak, eklentinin ücretli bir sürümü de vardır. Premium sürüm, dinamik ve özel etkinlikler ayarlamanıza olanak tanır. Dinamik etkinlikler, ziyaretçileriniz için yayınlayabileceğiniz en etkili reklam kampanyalarından biridir. Bunlar, ziyaretçilerinizin sitede geçirilen süre, tıklanan CTA’lar gibi davranışlarına dayanan reklamlardır. Bu bilgiler, içeriğinizi okumak isteyenler için reklamlar oluşturabilmeniz için web sitenizden hemen çıkan ziyaretçileri hariç tutmanıza olanak tanır.

Üstbilgi ve Altbilgi Ekle

Bu tam olarak bir Facebook piksel eklentisi. Eklentinin ana işlevi, kullanıcılarının WordPress web sitenizin altbilgisine ve başlığına kod eklemesine izin vermektir. Büyük bir güçlük olan tema dosyalarını düzenleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Üstbilgi ve Altbilgi Ekle

Üstbilgi ve Altbilgi Ekle komut dosyaları ve kodları eklemeyi daha da kolaylaştıran basit bir arayüze sahiptir. Syed Balkhi ve WPBeginner tarafından yaratıldı ve bu da onu daha da özgün kılıyor.

İşte bu harika eklentinin bazı özellikleri:

 • Kurulumu kolay
 • Eklenmesi kolay komut dosyaları
 • Üstbilgi kodu ve / veya altbilgi kodu ekleme
 • Herhangi bir WordPress temasına Google Analytics kodu ekleme
 • WordPress temalarına özel CSS ekleme
 • Facebook piksel kodunu WordPress web sitenize ekleyin
 • HTML ve Javascript dahil olmak üzere herhangi bir kod veya komut dosyası ekleyin

Piksel Kafein

Bu eklenti, Facebook Pixel ve Facebook ürün kataloğunu yönetmenize yardımcı olan en kolay ve en güçlü eklenti olduğunu iddia ediyor. En iyi yanı, Pixel Caffeine tamamen ücretsiz.

Piksel Kafein

Eklenti, sertifikalı bir Facebook pazarlama ortağı ve aynı zamanda 1 numaralı Facebook Reklamları ortağı AdEspresso tarafından oluşturuldu. Bu nedenle, bu eklentinin gerçekliği konusunda herhangi bir şüpheniz olmamalıdır.

İşte bu Facebook Pixel eklentisinin özelliklerinden bazıları:

Kolay Kurulum – Tek bir tıklama ile sitenizin tamamında bir Facebook pikseli elde edebilirsiniz. Tek bir kod kullanmadan.

Advanced Custom Audiences – Facebook için bu WordPress Pixel eklentisi, standart ve müşteri etkinliklerine göre kitleler oluşturmanıza olanak tanır.

WooCommerce ile Facebook Dinamik Reklamları Oluşturun– Eklenti ayrıca WooCommerce ile entegre olur. Web sitenizin ziyaretçilerini, görüntüledikleri ürün, kategori ve etiketlere göre otomatik olarak izler. Eklenti daha sonra Facebook veya Instagram’daki reklamlarla dinamik olarak yeniden hedefler.

Ürün Kataloğu Yönetimi Oluşturun– Pixel Caffeine, kullanıcıların mağazaları için tek bir tıklamayla ürün kataloğu oluşturmasını sağlar. Bunları Facebook’a da yükleyebilirsiniz. Gelişmiş filtreler, ürün kataloğunuzu tam olarak istediğiniz ürünlerle oluşturmanıza olanak tanır. Facebook ile.

WP Facebook Pikseli

Formun da belirttiği gibi, WP Facebook Pixel , kullanıcıların belirli sayfalara kolayca etkinlik eklemelerini sağlayan bir Eklentidir. Her sayfaya ve gönderiye yeni meta kutular ekleyebilirsiniz. Eklenti, Facebook dinamik reklamlarının tüm gücünü ücretsiz olarak açtığını iddia ediyor. Bu eklentiyi depodan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

WP Facebook Pikseli

Eklenti ayrıca kurulum sürecinde size yardımcı olan ve eklenti ile karşılaştığınız sorunları çözmek için mükemmel bir destekle birlikte gelir. Ayarla ve unut özellikleri, tek bir tıklamayla pazarlama çabalarınızı geliştirmenizi sağlar.

Tek yapmanız gereken Pixel ID’yi bu eklentinin ayarlarına kopyalamak ve gitmekte fayda var. İşte bu eklentinin harika özelliklerinden bazıları:

Bu seçenekler bir kez etkinleştirilir ve sitenizdeki her sayfaya uygulanır! Artık özel etkinlikler sayfa sayfa oluşturmaya gerek yok. Bundan daha kolay olamaz.

 • Parça Başlığı (pro)
 • Gecikmeli Görünüm İçeriği Olayı (pro)
 • Kullanıcının sayfadaki süresini izleme (pro)
 • Kullanıcı türüne göre izlemeyi devre dışı bırak
 • Arama terimi izleme (pro)

Kategori ve Etiket izleme, hatta WooCommerce ürününü ve diğer özel kategorileri ve etiketleri takip edin! (pro)
Meta Anahtar izleme (pro)

Facebook Pixel PixelYourSite tarafından

Bu, Facebook pikselini WordPress web sitenize tek bir tıklamayla uygulamanızı sağlayan premium bir Facebook Pixel eklentisidir. Eklenti, WordPress web siteleri ve WooCommerce mağazaları için belirli sayfalar için belirli etkinlikleri tetiklemenizi sağlar.

Facebook Pixel PixelYourSite tarafından

Eklenti sizi tüm kodlama sorumluluklarından kurtarır. Bir düğmeye tıklayarak web sitenize Pixel kimliği ekleyebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde, reklamları yeniden hedefleme ve reklam optimizasyonu için web sitenizi okuyabilirsiniz.

PixelYourSite tarafından geliştirilen Facebook Pixel, her biri kendi özelliklerine ve sınırlamalarına sahip 3 fiyatlandırma planıyla birlikte gelir. Başlangıç ​​planının maliyeti 150 ABD dolarıdır; 189 $ fiyatla sunulan gelişmiş plan, eklentiyi 10 farklı WordPress web sitesine yüklemenizi sağlar. 500 dolarlık ajans planı, Facebook Pixel’e 100 web sitesine kadar izin veriyor.

Facebook Pikseli WordPress’e Nasıl Eklenir

WordPress web sitenize bir Facebook Pixel eklemek, teknik özelliklere sahip değilseniz biraz zor olabilir. Bununla birlikte, bunu yapmanın 2 yolu vardır:

el ile – Facebook Piksel kodunu WordPress web sitenize ekleyerek.
Eklenti aracılığıyla – Doğrudan WordPress panonuzdan özel kitleler ve dönüşüm hedefleri oluşturma gibi bazı ek özelliklerle Facebook Pixel’i web sitenize eklemek için bir eklenti kullanarak.

WordPress’e Facebook Pikselini Manuel Olarak Ekleme

Bu işlemin ilk adımı, Facebook Reklam Yöneticisi’nden oluşturabileceğiniz bir Facebook Piksel Kimliği oluşturmaktır .

Reklam yöneticisini açtıktan sonra,Başlamak.

WordPress'e Facebook Pikselini Manuel Olarak Ekleme

Daha sonra pikselinizi adlandırmanız ve web sitenizi eklemeniz istenir.

pikselini adlandır

Facebook pikselini manuel olarak eklediğimiz için, Web sitesine manuel olarak piksel kodu ekleyin.

Web sitesine manuel olarak piksel kodu ekleyin

Ardından, web sitenizin üstbilgi veya altbilgisine girmeniz gereken bir kod görüntülenir.

Bir Eklenti Aracılığıyla WordPress’e Facebook Piksel Nasıl Yüklenir

Ellerinizi kodlarla kirletmek istemiyorsanız, WordPress’e bir eklenti ile Facebook Pixel ekleyebilirsiniz. Bu eğitim için, kullanacağız Üstbilgi ve Altbilgi Ekle Eklenti.

basitçe Yüklemek ve etkinleştirme İşleme başlamak için WordPress panonuzdaki ücretsiz eklenti.

Bir Eklenti Aracılığıyla WordPress'e Facebook Piksel Nasıl Yüklenir

Adresine git Ayarlar> Üstbilgiler ve Altbilgiler.

eklenti ayarı

Facebook Piksel izleme kodunuzu kopyalayıp kutulardan birine yapıştırın ve tıklayın Kayıt etmek.

Facebook Pixel izleme kodu

Facebook Piksel’iniz web sitenize eklenecek ve izleme başlayacak.

Son sözler

Kitlenizi en iyi şekilde kullanmak, site sahibi olarak başarının anahtarıdır. Bunu yapmak için ziyaretçileriniz hakkında faydalı bilgilere sahip olmanız gerekir.Bu makale en iyi WordPress Facebook piksel eklentilerini ve Facebook piksellerini WordPress sitenize manuel olarak ve bir eklenti ile nasıl uygulayacağınızı ele aldı. Bu konuyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorum eklemekten çekinmeyin veya [email protected] adresinden benimle iletişime geçin.

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *