WordPress Web Sitenizi WP Sıfırlama Eklentisi ile Sıfırlama

WordPress Web Sitenizi WP Sıfırlama Eklentisi ile Sıfırlama

Hayat, hatalarınızı düzeltmeniz için size geri alma düğmesi vermez. Ama neyse ki, WordPress yapıyor. Web sitenizin ilk yüklediğiniz zamanki haline geri dönmesini istiyorsanız (ancak bir güçlük nedeniyle tekrar silmeyin ve yüklemeyin), WordPress’i sıfırlamak en iyi seçenektir.

Şimdi şu soruyu soruyor olabilirsiniz:WordPress Web Sitesi Nasıl Sıfırlanır?”Ve sorunuzun cevabı bu makalede. WP Reset eklentisini kullanarak birkaç basit adımda WordPress’i nasıl sıfırlayabileceğinizi göstereceğim.


İlk olarak WordPress’i sıfırlamanız gerekebilecek nedenleri tartışalım.

Neden bir WordPress Sitesini Sıfırlama?

İsterseniz bu bölümü atlayabilirsiniz, ancak bunu okumanızı öneririm.

WordPress web sitenizi sıfırlamanızın çeşitli nedenleri olabilir. Belki sen istiyorsunweb sitenizi sıfırdan yeniden oluşturun. Ya da belkibaştan başlamak istiyorsunçünkü mevcut web sitenizden memnun değilsiniz, bu yüzden tekrar tekrar yüklemek sıkıcı bir iş olabilir . Web sitenize yeni bir başlangıç ​​yapmak için daha hızlı bir yöntem olan WordPress’i sıfırlamak burada devreye girer.

Başka bir neden, test yüklemenizi temizlemek için yeni bir test programı başlat. Geliştiriciler, eklentileri, temaları test etmek ve hatta kodlarını uygulamak için çeşitli test web siteleri başlatır. İşleri bittiğinde, orijinal şekline geri getirmek istiyorlar ve WordPress’i sıfırlamak tam da bunu yapmalarını sağlıyor.

Şimdi devam edelim ve birkaç basit adımda bir WordPress sitesini nasıl sıfırlayabileceğimizi görelim.

WP Sıfırlama Kullanarak WordPress Sitesini Sıfırlama

Bu nedenle ilk adım, WordPress’inize WP Reset eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir . Adresine gitGösterge Tablosu> Eklentiler> Yeni Eklenti Ekle.

wp sıfırlama en iyi wordpress sıfırlama eklentisi

Sonra şuraya git Araçlar> WP Sıfırlama.

wp eklenti sıfırlama ayarı

Eklenti ayarlarına girdikten sonra, WordPress’i sıfırladığınızda ne olacağını belirten bir uyarı göreceksiniz.

wp-reset ayarları

WordPress web sitelerini sıfırlamanın sonuçlarının tam olarak farkında olmayabileceğiniz için bu uyarıyı dikkatle okuduğunuzdan emin olun.

Bu sayfayı aşağı kaydırırsanız, sıfırlama seçeneğini göreceksiniz. Sadece yazınSıfırla WordPress web sitenizi sıfırlamak için Sıfırla düğmesini tıklayın.

Not: WordPress web sitenizi sıfırladıktan sonra geri dönüş yoktur. Tüm verileriniz orijinal şekline geri yüklenir ve geri getirmek için geri alma düğmesi yoktur. Bu yüzden dikkatli olun.

eklenti ayarı

Birkaç saniye sürecek….

son işlem wp sıfırlama eklentisi

… Ve * tadaa *, WordPress’iniz varsayılan ayarlara sıfırlandı.

wordpress varsayılan ayarlarına sıfırla

Gördüğünüz gibi, bu sıfırlamadan sonra WordPress kurulumumda hiçbir eklentim yok, ayrıca yazı ve sayfa yok.

wordpress web sitesini sıfırladıktan sonra

Gördüğünüz 1 yayın, sayfa ve yorum, her WordPress kurulumuyla gelen varsayılanlardır.

Yine de, WordPress’imde hala WP Reset eklentisinin yüklü olduğunu fark et.

web sitesi sıfırlandıktan sonra

Bunun nedeni “WP Sıfırlama Eklentisini Yeniden Etkinleştir”Kutucuğunu işaretleyin.

wpreset eklenti ayarı

WordPress’inizi sıfırlamadan önce seçimi kaldırırsanız, yeni yüklemenizde bu eklenti de yüklü olmaz.

Şimdi fark etmiş olabilirsiniz Araçlar sekmesini tıklayın.

wp sıfırlama araçları seçeneği

Ne Araçlar sekmesi, WordPress’inizi hız ve performans için optimize etmenize yardımcı olan geçici veritabanı girişleri olan geçici verileri WordPress’ten silmenizi sağlar.

Ayrıca resimler, gifler ve videolar gibi tüm medya dosyaları da dahil olmak üzere yüklemeler klasörünüzdeki tüm dosyaları silebilirsiniz.

wp dosya silme adımını sıfırla

Ayrıca, temaları sıfırlamak veya silmek ve eklentileri silmek istiyorsanız, bunu tek bir düğmeye tıklayarak da yapabilirsiniz.

wp sıfırlama özellikleri

Son sözler

WordPress hayatı kolaylaştırıyor, değil mi? CMS’de istediğiniz herhangi bir işlev veya özellik için bir eklentiniz vardır. Aslında, WordPress’inizi sıfırlamak isteseniz bile, bu kısa ama kullanışlı kılavuzda öğrendiğimiz bir eklenti var.

Bu nedenle, WordPress’i sıfırlamak, WP Reset eklentisi aracılığıyla bir düğmeyi tıklamak kadar basittir ve en iyi kısmı ücretsizdir!

Bu kılavuzun sizin için yararlı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlarda bana bildirin, WordPress yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacak benzer kılavuzlar oluşturmaya devam edeceğim!

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *