WordPress'e Instagram Fotoğrafları Nasıl Eklenir

WordPress’e Instagram Fotoğrafları Nasıl Eklenir

Şimdiye kadar muhtemelen bir Instagram hesabınız var veya bir noktada web’de bir tane görmüşsünüzdür. Haziran 2018 itibarıyla Instagram’ın bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var  ve onu günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri yapıyor. Ve bu kadar büyük bir medya merkezi haline geldiğinden beslemenizi web sitenize eklemek istemenize şaşmamalı.

Instagram hesabınızı WordPress blogunuzla entegre ederek, blogunuzun aldığı trafiğin bir kısmını Instagram profilinize aktarabilirsiniz (ve Instagram profilinize blogunuza bir bağlantı eklerseniz tam tersi). Bu, blog hedef kitlenizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur ve markanızı çevrimiçi olarak oluşturmanız için size daha fazla fırsat sunar. başlamaya hazır mısın?

Blogunuza Instagram eklemenin birkaç kolay yolu vardır – bir gönderi yerleştirmek veya bir eklenti kurmak. Bunların her biri, Instagram gönderilerinizi veya yayınınızı sitenize eklemek için bir seçenektir, ancak estetik olarak her biri çok farklıdır.

1. Instagram Gönderilerini Gömme

Gönderilerinizden birine bir Instagram fotoğrafı eklemek istiyorsanız, fotoğrafınızın URL’sini içeriğinize yapıştırmak kadar kolaydır. WordPress, varsayılan olarak çok çeşitli url yerleştirmelerini destekler ( kodekste tüm listeyi görebilirsiniz ).

Fotoğraf eklemek için önce Instagram gönderisinin url’sini kopyalayın. URL’nin hangi bölümünü kopyalayacağınızı bilmeniz için işte bir görsel:

WordPress Instagram Yerleştirmeleri

Yerleştirmeyi nasıl ekleyeceğiniz, Classic düzenleyiciyi veya Gutenberg’i kullanıp kullanmadığınıza bağlı olacaktır.

Klasik Düzenleyiciye Instagram Fotoğrafları Ekleme

Klasik Düzenleyici için, kopyalanan url’yi doğrudan içeriğinize yapıştırmanız yeterlidir. 

Ve isterseniz, bir gömme kısa kodunun parçası olarak ekran genişliğini veya yüksekliğini de ayarlayabilirsiniz . Öyleyse, url’yi aşağıdaki parametrelerle girersek ( kodun çalışması için parantezlerin açılışından hemen sonraki [ ve kapanıştan hemen önceki ] boşlukları kaldırırsak ):

 https://www.instagram.com/p/Bf1sDIBg0kQ/ [/ embed]

Gutenberg’e Instagram Fotoğrafları Ekleme

Gutenberg için Instagram bloğunu kullanmak isteyeceksiniz. + Simgesine tıklayın ve Instagram’ı arayın:

Gutenberg Instagram Bloğu

Bloğu yerleştirin, ardından Instagram gönderi url’nizi yapıştırın ve kaydedin. Şimdi fotoğrafınızı görmelisiniz:

Gutenberg'e Instagram Fotoğrafları Ekleme

Ancak beslemenizi WordPress sitenize eklemek istiyorsanız, Instagram için hazır bir tema veya eklenti kullanmayı düşünmelisiniz.

2. Bir Instagram Eklentisi yükleyin

Diğer seçeneğiniz bir eklenti kullanmaktır çünkü Instagram dahil her şey için tam anlamıyla bir eklenti vardır. Bir eklenti seçerken ayrıntıları okuduğunuzdan emin olun, böylece istediğiniz tüm özelliklere veya düzenlere sahip olduğunuzu bilirsiniz. Eklentinin Instagram’ın mevcut şartları ile uyumlu olduğundan emin olmak için açıklamayı okuyun.

İşte fotoğraflarınızı eklemek veya web sitenize beslemek için en iyi Instagram eklentilerinden birkaçı (bize göre).

Spotlight Instagram Feeds PRO

Spotlight Instagram Feeds PRO

En iyi tavsiyemiz Spotlight Instagram Feeds PRO. Spotlight, WordPress web sitenizde Instagram akışlarını görüntülemek için basit ama güçlü bir eklentidir. Birden çok hesaba (hem Kişisel hem de İş) bağlanmanıza ve sınırsız sayıda yayın oluşturmanıza olanak tanır. Hesabınızı bağlamak hızlı ve kolaydır, sadece Spotlight’ı Instagram hesabınıza erişmesi için yetkilendirin ve yayınınız anında canlı interaktif önizlemede görüntülenecektir.

Spotlight Instagram Feeds Connect

Bu özellik, bu nişin sunduğu diğer eklentilerin aksine. Spotlight, WordPress bilgisine bakılmaksızın herhangi bir kullanıcı tarafından kullanılmak üzere tasarlandı. Canlı interaktif önizleme, koda ihtiyaç duymadan doğrudan panonuzda feed’inizin görünümünü kolayca tasarlayabilmenizi sağlar ve pencereler arasında ileri geri geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Spotlight ücretsiz sürümü WordPress eklentisi depo üzerinde bulunan ve web sitenizde klasik bir ızgara düzeni her yerde feed’inizi göstermek için yeterli özellikleri ile birlikte geliyor olabilir. Ayrıca, beğenme ve yorum sayılarını görüntüleyebilir ve yayınlarınızı bir ışık kutusu veya açılır kutuda gösterebilirsiniz. Beklendiği gibi, Spotlight tamamen duyarlıdır. Ayrıca, özet akışınızın masaüstü, mobil veya tablet gibi her cihazda nasıl görüneceğini de tasarlayabilirsiniz.

Spotlight Instagram Feeds Tasarımı

Spotlight PRO’ya yükseltme, daha yüksek bir besleme tasarımı için Duvarcılık ve Vurgu düzeni dahil olmak üzere bir dizi özelliğin kilidini açar. Daha da önemlisi, Spotlight PRO ile hesabınızın etiketlendiği gönderileri ve Instagram’ın her yerinden hashtag ile gönderileri kolayca görüntüleyebilirsiniz. Bu özellikle hashtag kampanyaları ve pazarlama stratejileri için kullanışlıdır.

Spotlight Instagram Feeds Moderasyonu

Spotlight PRO daha sonra web sitenizi görüntüleyenlere gösterdiğiniz şey üzerinde tam kontrole sahip olduğunuzdan emin olmak için yayınınızı filtrelemenize ve denetlemenize olanak tanır. Ek olarak, premium eklenti ile Instagram hikayelerinizi Instagram’da görmeye alıştığınız şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Eklenti güvenilir ve hızlıdır. Akıllı önbelleğe alma sistemi sayesinde, Instagram bazı teknik sorunlarla karşılaşsa bile yayınınızın her zaman sitenizde görüntüleneceğinden emin olabilirsiniz. Son olarak, bu eklenti harika ve hızlı müşteri desteği ile birlikte gelir – WordPress eklentilerinizi seçerken akılda tutulması gereken önemli bir faktör.

Grace Instagram Feed

Grace Instagram Galeri Eklentisi

Grace Instagram Feed Gallery, sosyal akış ve paylaşım için çok yönlü bir araçtır. 4 farklı akış düzeni türü, 5 besleme türü bağlantısı mümkündür, özel ve genel içeriğin sınırsız akışı için açık olasılık. Bunlar Grace’in sadece birkaç harika özelliği.

Izgara, duvar, yaslanmış galeri veya kaydırıcı akışları ekleyin. Ayrıca, Instagram sosyal duvarınızı yalnızca uygun bir düzen seçerek özelleştirebilirsiniz. Kullanışlı görsel oluşturucu aracılığıyla birçok stil özelliği mevcuttur. Herhangi bir web geliştirme veya profesyonel tasarım becerisi gerektirmeyen. Herhangi bir öğenin renkleri, şekilleri, kenar boşlukları, dolguları, yüksekliği ve ağırlığı ve diğer ince ayar araçları yaratıcılığınıza açıktır.

Hemen hemen her tür Instagram içeriğini izleyin. Ve kullanıcının içeriği başlık beslemeleri veya sosyal duvar aracılığıyla sıralamasına izin verin. Instagram’dan herkese açık herhangi bir içeriği yayınlayabileceğinizi unutmayın. Yani kişisel aktif Instagram hesabınıza bile ihtiyacınız yok.

WordPress sitesinde veya blogda kendi Instagram hesabınızı yayınlarsanız, Grace güzel bir başlık sağlayabilir. En önemli hesap bilgilerini orada gösterin: avatar, takipçi sayısı ve aşağıdaki veriler.

Diğer özellikler arasında, bir kelime, kelime öbeği, kullanıcı kimliği, URL ve diğer verilerle kesin içeriği hariç tutmak ve dahil etmek için ön moderasyon, manuel veya otomatik filtreler bulunur. Bu özellik, Grace Instagram Feed Gallery’ye özeldir ve başka hiçbir sosyal akış WordPress eklentisinde bulamazsınız.

Grace Instagram Feed Gallery ayrıca rakipler arasında en basit API bağlantısını sağlar. Eklentinin Yetkilendirme sekmesinde sadece bir düğme – ve herkese açık Instagram içeriğinin tüm harika fırsatlarından yararlanmakta özgürsünüz! Grace ayrıca sosyal akışınızdaki her gönderi için çeşitli sosyal paylaşım düğmelerinin sorunsuz bir şekilde eklenmesini sağlar. Artık hemen içerik paylaşmak isteyen kullanıcıları kaybetmeyeceksiniz!

Sosyal Kaydırıcı Widget’ı

Sosyal Kaydırıcı Widget'ı

Instagram yayınınızı galeri yerine kaydırıcı olarak eklemek istiyorsanız, ücretsiz Social Slider Widget eklentisini düşünün. Bu eklenti ile resimleriniz eklenti olarak içe aktarılır. Daha sonra widget içinde kaydırıcı veya galeri olarak gösterilebilirler. Ayrıca, resim bağlama, sıralama ve daha fazlası için seçenekler vardır.

Instagram için Eklentinin Keyfini Çıkarın

Social Feed eklentisinin keyfini çıkarın

Ayrıca Instagram için Enjoy WordPress Eklentisini kullanarak Instagram resimlerinizi bir atlıkarınca olarak ekleyebilirsiniz. Bu eklenti ile basitçe etkinleştirin, görüntülemek istediğiniz profili veya hashtag’i ekleyin, bir ızgara veya atlıkarınca düzeni seçin, ardından sütunlarınızı ve işini seçin! Herhangi bir sayfa, gönderi veya widget alanı için web sitenizde anında Instagram!

WordPress için InstaShow Instagram Feed Eklentisi

WordPress için InstaShow Instagram Feed Eklentisi

InstaShow, Instagram fotoğraflarınızı WordPress sitenize entegre etmeyi kolaylaştıran birinci sınıf bir Instagram besleme WordPress eklentisidir. Esnek fotoğraf akışı, Instagram resimlerinizi eklemeyi kolaylaştırmak için tonlarca seçeneğe sahiptir. Bu kullanışlı eklentiyle, hemen hemen her yere özelleştirilebilir bir Instagram beslemesini kolayca ekleyebilirsiniz. Bir kullanıcı adı, hashtag veya bağlantı kullanarak bir kaynak belirtmek için eklenti seçeneklerini kullanın. Ardından özel renklerinizi, duyarlılığınızı, gezinmeyi, sayaçları ve daha fazlasını seçin. Ardından Instagram yayınınızı istediğiniz yere eklemek için kısa kod oluşturucuyu kullanın. Diğer harika eklenti özellikleri arasında Visual Composer uyumluluğu, 16 farklı dil desteği, otomatik döndürme ve daha fazlası bulunur

İleriye gidiyor

Instagram’ınızı web sitenize ekledikten sonra, sizin için açtığı tüm benzersiz olanaklardan yararlanabilirsiniz. Instagram, sahne arkası fotoğraflarını paylaşarak, yeni ve gelecek projelerin fotoğraflarını çekerek, takipçilerinizi işinizle ilgili kendi fotoğraflarını paylaşmaya teşvik ederek, meslektaşlarınızı veya en büyük hayranlarınızı resimlerde etiketleyerek okuyucularınızla kişisel düzeyde bağlantı kurmanın harika bir yoludur. , hatta kendi trendinizi başlatabilirsiniz.

Bir eklenti edinin veya kendi başınıza birkaç fotoğraf yerleştirin ve okuyucularınızla bir ilişki kurmaya başlayın! Instagram için önereceğiniz başka bir eklentiniz varsa veya WordPress ile fotoğraf paylaşmak için herhangi bir ipucu veya sorunuz varsa aşağıya bir yorum bırakın.

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *