En İyi 5 SEO İPUCULARI

En İyi 5 SEO İPUCULARI

ARAŞTIRMANIZI YAPIN

Araştırma, yapılması gereken bariz bir nokta gibi görünüyor, biliyorum. Ama pek çok insan bunu başaramıyor. İster kurgusal hikayeler yayınlayın, ister haftanın en sevdiğiniz kıyafetlerini blogunuzda paylaşın, araştırma hepimiz için geçerlidir.

Yazacak konular bulurken araştırma yapma eğilimindeyim. Bir blog yazarı arkadaşım son zamanlarda benimle paylaştı, şu anda hangi konuların trend olduğunu bulmak için hepimizin kullanabileceği gerçekten harika bir araç. Bu bir arama dinleme aracıdır ve AnswerThePublic olarak adlandırılır. Bir anahtar kelime girersiniz ve o kelimeyi içeren en çok aranan cümleyi parçalara ayırır. Bloglama konusundan ilham almak için kullanmamın yanı sıra hakkında yazdığım konunun alakalı olup olmadığını kontrol etmek benim için çok yardımcı oldu.

ALT BAŞLIKLAR SİZİN ARKADAŞINIZ

Bir süredir okuyucuysanız, alt başlıkları kullanmanın her gönderide yaptığım bir şey olduğunu göreceksiniz. Alt başlıklar, özellikle yazılarınızın okunabilirliği için gerçekten önemlidir. Pek çok blog yazarının bunları kullanmadığını ve paragraflardan sonra sözcüklerle dolu paragraflar olduğunu gördüm. Elbette blogunuzu nasıl düzenleyeceğiniz tamamen sizin seçiminiz ve doğru ya da yanlış yok. Ancak, genellikle insanların içeriği okumak istememesinin nedenlerinden biridir. Çok fazla kelime varsa, insanları erteleyebilir.

Dolayısıyla, paragrafları kullanmak yalnızca okunabilirliğe yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda SEO’ya da yardımcı olabilir. Puanlarınızı alt başlıklarla ayırmak, yayınınızı arama motorlarında daha üst sıralara yerleştirmenize yardımcı olabilir.

DENEME VE HATA

Öğrendiğim en iyi SEO ipuçlarından biri, gerçekten tamamen deneme yanılma olduğudur. Bir gönderide SEO ile onu öldürebilir ve çok sayıda arama motoru trafiğine sahip olabilirsiniz, ancak daha sonra bir sonrakine neredeyse hiç ulaşamazsınız. Google trafiğini almakta zorlanabilirsiniz, ancak bing veya Yahoo aramalarında harika gidiyorsunuz. Blog oluşturma ve SEO hakkında bilgi edinmek sürekli bir şeydir. Muhtemelen her gün yeni bir şeyler öğreniyorum, bu yüzden ilk başta bunalmış ve kafanız karışmış hissediyorsanız cesaretiniz kırılmasın.

BAĞLANTI, BAĞLANTI VE BAĞLANTI BAZILARI DAHA FAZLASI

İç ve dış bağlantı, sahip olduğum her gönderiye gerçekten çok benziyor. Sanırım yazmayı neredeyse bitirdim, sonra sitemde arama yapmam ve gönderime eklemek için bağlantılar almam gerektiğini unutmayın. Zaten bilmiyorsanız, içeriğinizi SEO dostu hale getirmek için gönderilerinize dahili olarak bağlantı vermeniz önerilir. Dahili bağlantı yalnızca internete daha fazla bağlantı eklemekle kalmaz, aynı zamanda okuyucularınızı bir süre kalmaya ve etrafa bakmaya teşvik eder.

Yapması gerçekten çok kolay ve sadece içeriğinizde bulunan kelimelere bağlantılar ekleme işlemidir. Yani burada örneğin, kaygı yazılarımdan birini anksiyete kelimesiyle ilişkilendireceğim. Bu kadar basit. Bağlantı oluşturmak DA [etki alanı otoritesi] puanınıza da yardımcı olur.

META AÇIKLAMALARI ÖNEMLİDİR

Bu SEO ipuçları gönderisinden bir şey çıkarırsanız, o zaman bunu alın. Yazılarınızın arama motorlarında gösterilmesini istiyorsanız Meta Açıklamalar gerçekten çok önemlidir. Meta açıklamalarına aşina değilseniz, bunlar, google ve diğer arama motorlarındaki yayınların altında gördüğünüz küçük paragraflardır. Temelde yazının ne hakkında olduğunun açıklaması.

Gönderinizi satmak ve ne olduğunu açıklamak için yalnızca birkaç karakter alırsınız. Ve bu, okuyucuların yayınınızı tıklamaya karar vermeden önce görecekleri şeydir. Her zaman bir tane eklediğinizden emin olun ve gönderilerinizden herhangi birini oraya da ekleyin. Bu yüzden benim için, her ikisi de bu yazı için anahtar kelimelerim olduğu için bir yere SEO ve ipuçları ekleyeceğim.

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *