Wordpress Blog Yazarlarının Kullanması Gereken Eklentiler (2021)

WordPress Blog Yazarlarının Kullanması Gereken Eklentiler (2021)

1. Akismet

Blog formu spam göndericilerini korumak ve sizi kötü amaçlı içerik yayınlamaktan korumak için, her türden blogcu için bir eklenti olmalıdır.
Blog formu spam göndericilerini korumak ve sizi kötü amaçlı içerik yayınlamaktan korumak için, her türden blogcu için bir eklenti olmalıdır.

2. Jetpack by WordPress.com

Sitenizin güvenliği ve onu herhangi bir kaba kuvvet saldırısından korumak için bir eklenti olmalıdır. Eklenti ayrıca web sitesi verilerinin yedeklerini günde bir kez veya gerçek zamanlı olarak oluşturur.

3. Google XML Sitemaps

Daha sonra Google, Yahoo ve Binge gibi büyük arama motorları tarafından dizine eklenebilen XML site haritaları oluşturmak için bir eklenti, bu da web sitenizin Arama Motoru Optimizasyonuna yardımcı olacaktır.

4. Contact Form 7

Herhangi bir web sitesinin ayrılmaz bir parçası olan birden fazla iletişim formunu yönetmek için ayrıca form, Ajax destekli gönderme, Captcha ve Akismet spam filtrelemeyi destekler.

 5. WooCommerce

Özelleştirilmiş WordPress mağazanız için bir e-ticaret eklentisi. Ürün sepeti, ödeme sayfaları, güvenli ödemeler, yapılandırılabilir gönderim seçenekleri ve daha birçok e-ticaret seçeneği gibi özellikleri içerir.

6.  Wordfence Security

Sitenizi kötü amaçlı yazılımlardan ve her türlü harici saldırıdan korumak için bir eklenti.

7. Yoast SEO

Arama Motoru Optimizasyonu, bir blog veya web sitesi çalıştırmak söz konusu olduğunda çok önemlidir. Yoast SEO eklentisi, WordPress için en iyi SEO eklentileri arasında sürekli olarak 1 numarada yer alır ve kullanıcılara sitenin büyümesine yardımcı olacak çeşitli araçlar ve özellikler sunar.

8. Regenerate Thumbnails

Bu eklenti, kullanıcının medya kitaplığına yüklenen bir veya daha fazla görüntü için tüm küçük resim boyutlarını yeniden oluşturmasına izin verdiği için ad her şeyi anlatır.

9. WP Super Cache

Bu eklenti, dinamik WordPress blogunuzdan statik html dosyaları oluşturur. Bir html dosyası oluşturulduktan sonra, web sunucunuz, nispeten daha ağır ve daha pahalı olan WordPress PHP betiklerini işlemek yerine bu dosyayı sunacaktır.

10. Google Analytics by Yoast

MonsterInsights tarafından hazırlanan Google Analytics eklentisi, gerekli yayınlar veya güncellemeler hakkında ölçüm yapmak ve nihayetinde kararlar almak için blobunuzdaki / web sitenizdeki trafik veya satışlara ayrıntılı bir genel bakış sağladığı için her türden blog yazarı için bir zorunluluktur.

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *