WordPress'te Mobil Uygulama Rozetleri Ekleme

WordPress’te Mobil Uygulama Rozetleri Ekleme

WordPress kullanarak bir mobil uygulama inceleme blogu oluşturmak istiyor musunuz? Mobil uygulama inceleme siteleri yalnızca kullanıcıların uygulama bulmasına yardımcı olmakla kalmaz, ücretli uygulamalara üye olarak kaydolarak bunlardan da para kazanabilirsiniz. Bu makalede, WP-AppBox ile WordPress’e nasıl güzel mobil uygulama rozetleri ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Yapmanız gereken ilk şey, WP-AppBox eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir . Etkinleştirildiğinde, eklentiyi yapılandırmak için Ayarlar »WP-AppBox sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

WP-AppBox, birçok seçeneğe sahip güçlü bir eklentidir. Önce ayarlar sekmesine giderek başlayacağız. Appbox ve rozetler için tüm genel ayarların bulunduğu yer burasıdır.

Varsayılan ayarlar çoğu site için çalışır, ancak isterseniz bunları inceleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Bir satış ortağı olarak para kazanmak istiyorsanız, uygulama mağazası satış ortağı kimliğinizi girmek için satış ortağı kimlikleri sekmesini tıklamanız gerekir.

Şu anda eklenti Mac uygulama mağazasını ve Amazon Partnernet’i destekliyor.

Çok yazarlı bir blog çalıştırırsanız ve yazarların kendi bağlı kuruluş kimliklerini kullanmasını istiyorsanız, özel kimliği etkinleştirmeniz gerekir. Özel kimliğin etkinleştirilmesi, yazarların profillerini ziyaret etmelerine ve isterseniz kendi bağlı kuruluş kimliklerini eklemelerine olanak tanır.

Bir sonraki adım, sitenizde kullanmak istediğiniz mağazaları seçmektir. Düğmeler sekmesini tıklamanız ve ardından düğme davranışı açılır menüsünden özel ayarları seçmeniz yeterlidir.

WP-AppBox şu mağazaları destekler:

 • Google Play Uygulamaları
 • (Mac) App Store
 • Amazon Uygulamaları
 • Windows Mağazası
 • WordPress
 • Buhar
 • Chrome Web Mağazası
 • Firefox Uzantıları
 • Firefox Pazar Yeri
 • Eski Oyunlar
 • Opera Eklentileri

Yayın düzenleyicide görünmesini istediğiniz mağazaları seçebilirsiniz. Ayrıca her mağaza için bir düğme gösterebilir veya bu düğmeleri bir WP-Appbox düğmesinin altına ekleyebilirsiniz.

WordPress Yazılarınıza ve Sayfalarınıza Uygulama Ekleme

WP-Appbox, yayınlarınıza ve sayfalarınıza uygulama eklemeyi çok kolaylaştırır. Yeni bir gönderi oluşturduğunuzda gönderi düzenleyicideki uygulama kutusu düğmelerini göreceksiniz .

Bir düğmeyi tıkladığınızda gönderinize basit bir kısa kod eklenir . Örneğin, play store düğmesine tıklamak aşağıdaki gibi bir kısa kod ekleyecektir:

[appbox googleplay ]

Şimdi eklemek istediğiniz uygulamayı bulmak için uygulama mağazasını ziyaret etmeniz gerekecek. Uygulama kimliğini adres çubuğundan kopyalayın ve aşağıdaki gibi kısa koda ekleyin:

[appbox googleplay com.gameloft.android.ANMP.GloftDMHM]

Bir yayına birden çok uygulama rozeti ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, gönderinizi kaydedin ve önizleyin.

Uygulama bilgilerinin, indirme bağlantısına sahip güzel bir uygulama rozetinde görüntülendiğini göreceksiniz.

Uygulama Rozetleri Stilini ve Görünümünü Değiştirme

WP-Appbox, uygulama rozetleri için farklı yerleşik stillerle birlikte gelir. Eklentinin ayarlar sayfasındaki Uygulama Rozeti sekmesini tıklayarak uygulama etiketlerini seçebilirsiniz.

Farklı mağazalar için farklı stiller seçebilir veya tüm uygulama rozetleri için varsayılan bir stil seçebilirsiniz.

Alternatif olarak, kısa kodda “kompakt”, “Ekran görüntüleri” ve “yalnızca ekran görüntüleri” biçimini ekleyerek bu kodu kısa kodda geçersiz kılabilirsiniz.

Bu makalenin WordPress’e güzel mobil uygulama rozetleri eklemenize yardımcı olmasını umuyoruz. WordPress’te güvenlik duvarı eklentilerinin nasıl ekleneceği ile ilgili kılavuzumuza da göz atmak isteyebilirsiniz .

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *