WordPress Nedir?

WordPress Nedir?
WordPress Nedir
WordPress

WordPress Nedir , duyduğunuz da tek bir isim gibi düşünmüş olabilirsiniz ancak wordpress ciddi bir ayrımdadır; wordpress.com ve wordpress.org olarak ikiye ayrılmaktadır ve bu iki sistem arasında gerçekten önemli bir fark vardır. Bu yüzden bu farkı ayırt ediyor olmamız gerekir.

WordPress Nedir? Kısaca Tanımı

WordPress dendiği vakit açık kaynak kod bulunan bir yazılım aklımıza gelmelidir ve ücretsiz tüm kodlara erişip istediğiniz gibi şekil yapabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde WordPress eklentisi uygun fonksiyonlu şekiller üretilebiliyor. Tabi ki durumunuz asla sizi korkutmasın, WordPress ile ilgili hiçbir kodlama bilginiz olmadan da şahane işler çıkarabiliriz. WordPress internet dünyasındayken size çoğu özgürlükleri sunar. Tüm ihtiyacınızı karşılayan eklentiler sitenizde SEO sistemleri ayarları yapılarak güvenliği geliştirilecek kadar geniş bir yerde destek sağlıyor. WordPress’in pazara çıkmasını sağlayanlar açık kaynak kod kullananlar WordPress’in ingilizcesi “Created by and for the community” yani açılımı ve tercümesi olarak “topluluk tarafından topluluk için geliştirilen” olarak çevrilir. Her açık kaynak kodlu yazılımlar gibi WordPress de gönüllüler tarafından geliştirilip her geçen sene hem kullanıcıyı hem de destekçiyi artırır.

WordPress.com İle WordPress.org’un Farkı Nedir ?

Tüm wordpress eklentileri göz önüne alındığı zaman wordpress temaları gibi özelliklerin hepsi sadece wordpress.org sitesine özgü belli başlı özelliklerden birisidir. Bu temalardan çoğu wordpress.com temasında mevcut değil. WordPress kolay kullanılabilirliği ile oldukça büyük avantaj sağlarken, kolay kurulabilir olması ile bu tarz konuda daha fazla bilgisi olmayanlar için kolaylıklar da getiriyor. Linux Hosting gibi paketlerindeki ücretsiz bir şekilde bulunan Softaculous Apps ile WordPressin kurulumu nasıl olacağı oldukça basittir.

Diğer WordPress yazılarımı incelemeyi unutmayın

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
2 Comments
Ramazan

Çok iyi anlatılmış teşekkürler kardeşim ????

Ozan Tok

Rica ederim efendim istediğiniz bir konu olursa yazmaktan çekinmeyiniz 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *