WordPress SEO için Yeni Başlayanlar Kılavuzu SEO Neden Önemlidir

WordPress SEO için Yeni Başlayanlar Kılavuzu – SEO Neden Önemlidir

SEO nedir ve neden önemlidir?

SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) modern pazarlama karması en yanlış yorumlanmış ve kafa karıştırıcı terimlerden biridir. Hiç şüphe yok ki bir web sitesini yeni başlayanlar için optimize etmek kolay değildir. Bu günlerde, web sitenizi en üst sıralara çıkarmak için mükemmel araştırmalara, hızlı düşünmeye ve keskin bir göze sahip olmalısınız.

Ne yazık ki, sadece bazı temel bilgileri bilen ve uzman olarak kendilerini marka SEO uzmanları bol vardır. Küçük web sitesi çalışmaları yaparak müşterilerini yanlış yönlendiriyorlar. Bu, küçük ve hatta büyük ölçekli işletmeler için iyi bir pazarlama planının bir parçası olarak SEO’nun önemini düşürdü.

Bu makale, WordPress web sitenizi SEO ile nasıl optimize edebileceğinize dair SEO nedir size rehberlik edeceğimiz dizinin ilkidir . Bu dizinin ilk bölümü ile başlayalım.

SEO nedir?

SEO nedir?

SEO, web geliştiricileri tarafından daha yüksek arama motoru sıralamaları elde etmek için web sitelerine daha fazla trafik almak için kullanılan bir strateji olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. SEO tek amacı, daha yüksek kullanıcı dikkatini almak veya ürünlerinizi satmak böylece üst arama motoru pozisyonu elde etmektir.

Bir web sitesi tasarlarken çoğunlukla web sitemizin nasıl görüneceği ve ziyaretçilerimiz için hoş olduğu kullanılabilirliğini ve etkileşimini nasıl geliştirebileceğimiz düşünülmektedir. Ancak, bir arama motorunun web sitemizi nasıl okuyacağının önemli bölümünü kaçırabiliriz. SEO aslında bir arama motorunun web sitenizi nasıl yorumladığını bilmelisiniz.

Web sitenizin akışının, Meta etiketlerin, Site Haritasının ve Açıklamaların net olduğundan emin olun. Bu terimleri bilmiyorsanız endişelenmeyin, bu dizinin sonraki bölümlerinde bunları ele alacağız.

Yine de, SEO ne elde alamadım? İşte SEO’nun bir başka çok iyi tanımı “SEO, web sitenizdeki trafik kalitesini ve miktarını artırma yeteneğidir.”

SEO Neleri Kapsar?

SEO Neleri Kapsar

Daha iyi anlamak için, tanımın yukarısına geçmeme ve SEO’nun neleri kapsadığını göstermeme izin verin:

Trafik kalitesi

Web sitenizi ziyaret eden bir kişinin alakalı olması önemlidir. Örneğin, bir barındırma sağlayıcısı web siteniz varsa ve ziyaretçileriniz web hizmetlerine bile yakın değilse. Evet, ziyaretçilere ihtiyacımız var, ancak aslında hizmetlerinizle ilgilenen kaliteli ziyaretçiler.

Trafik miktarı

Arama motorlarından web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmeniz önemlidir. Daha fazla trafik, daha yüksek arama motoru yetkisi ve daha fazla satış anlamına gelir.

Organik sonuçlar

Reklamlar, Arama Motoru Sonuç Sayfalarının (SERP’ler) önemli bölümlerinden biridir. Organik trafik, gerçek kullanıcıları elde ettiğiniz şeydir.

SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemli?

Her ne kadar arama motorları evrimleşmiş olsa da yine de bir web sayfasını bizim yaptığımız gibi göremiyor ve anlayamıyorlar. Arama motorlarının bu sayfanın ne hakkında olduğunu ve kullanıcılara nasıl yardımcı olabileceğini bilmelerine yardımcı olacağından SEO önemlidir.

Kaç web sitesini hatırlıyoruz? Hepimiz biliyoruz ki, Google, Bing veya Yahoo bir şey bulmamız gerektiğinde. Bizim için en iyi kaynağı bulmak için arama motorlarına tam sorumluluk verdik. Arama Motoru Optimizasyonu web sitenizin bu arama motoru sonuçlarının üstüne almak için yardımcı olacak bir tekniktir, böylece bir kişi bir sorgu aradığında, web sitenizin üstünde.

SEO’nun önemini daha iyi bulmanıza yardımcı olacak noktaların listesi:

Arama motorlarında arama yaparken, SERP’lerde yalnızca en fazla 5 sonucu ziyaret edeceğiz. Ve çoğu zaman ilk 2 sonuç her zaman ziyaret edilir. Bundan yararlanmak için, üstte bir pozisyon işgal etmek için SEO tekniğini kullanmalısınız.

2. Yukarıda belirttiğim gibi, kullanıcıların SERP’lere dayanan en iyi kalite kaynağı, ürünü veya haberleri Arama Motorlarına güveniyor. Nihayet en iyi arama motoru konumuna yaptıysanız, bu da kullanıcıların kalbini kazandığınız anlamına gelir.

3.SEO, web sitenizin kullanıcı deneyimini ve kullanılabilirliğini de geliştirecektir.

4.SEO, reklamdaki en iyi Yatırım Getirisi’nden (YG) birine sahiptir. Bunun nedeni, SEO’da pazarlama yaparken belirli bir kitleyi hedefliyoruz ve kitlemizin kimin satışa dönüştürüleceğini zaten biliyoruz.

5.SEO, web sitelerinizin sosyal tanıtımları için iyidir. İnsanlar sosyal hesaplarında web sitelerini, makaleleri, ürünleri veya haberleri paylaşma eğilimindedir. Bu ücretsiz pazar erişim olsun gibi web siteniz için iyidir.

6.Sizi rekabette öne çıkarabilir ve lidere hızlı bir şekilde tırmanmanıza yardımcı olabilir. İki web sitesi benzer bir ürün satıyorsa, arama motoru için optimize edilmiş bir web sitesinin daha fazla ziyaretçi, güven ve satışa sahip olacağını biliyoruz.

7.Olumlu şirket etkisi, sizi SERP’nin üstünde arar ve görürken kullanıcıya gider. Bu, marka görünürlüğünüzü ve marka kabulünüzü artırır.

8.SEO, işinizin güvenilirliğini artırmanıza yardımcı olabilir. İlk sayfaya geldiğinizde, size arama motoru ve ardından ziyaretçi tarafından güvenoyu verilir.

Bu noktalar, SEO’nun ne kadar önemli olduğunu ve arama motoru sıralamalarınızı yükseltmek için SEO tekniklerine ne kadar ihtiyacınız olduğunu eklemek için yeterlidir.

Sonuç

Yani bu makalenin sonunda, SEO’nun ve SEO’nun öneminin kesinlikle bileceksiniz. SEO, web sitenizi arama motorları için optimize etmenin bir yoludur, böylece web sitelerini daha iyi anlayabilir ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alabilirler. Bir web geliştiricisi veya SEO uzmanından, SEO olmadan merdiveni tırmanmanın neredeyse imkansız olduğunu bilmek önemlidir. Bu ilk bölümde, SEO’nun bu serinin gelecek bölümlerinde WordPress için de temel ve gelişmiş SEO tekniklerini paylaşacağım tanıtmıştım.

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *