WordPress Sitenizdeki Yorumları Devre Dışı Bırakma

WordPress Sitenizdeki Yorumları Devre Dışı Bırakma

WordPress sitenizdeki bir yorum bölümü kullanıcılarınızla etkileşime geçmek için harika bir yol olsa da, birçok kullanıcı yine de WordPress’te yorumları devre dışı bırak

Neden? Yorum bölümüne ekleyerek bazen zarar verebilir Çünkü senin web hızını , ama en önemlisi, sadık, aktif kullanıcıya yoksa, insanlar için kullanmaya başlamadan spam ve kendi bağlantıları teşvik vb 

İyi bir alternatif, WordPress sitenize Facebook yorumları eklemektir, çünkü insanların yorum yapmak için kişisel profillerini kullanmaları gerekir. Yine de konuţuyorum. 

Bu makalede, WordPress’teki yorumları 5 basit şekilde nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğim. Yine de, birinin daha önce WordPress’teki yorumlar bölümünü devre dışı bırakması için daha fazla nedene bakalım.

WordPress sitesindeki Yorumlar Ne Zaman ve Neden Devre Dışı Bırakılır?

Bazı web sitesi sahipleri, farklı nedenlerden dolayı sitelerinde yorumlara izin vermek istemiyor. Bu nedenlerden birkaçına bakalım:

  • Ne zaman site sahibi / yönetici yorumlarına yanıt verdiklerini vakti yok, herhangi bir tepki vermeden onları bırakmak yerine devre dışı yorumlarla daha iyidir. Bir web sitesi için negatif bir görüntü oluşturabilir, çünkü kullanıcılar yöneticinin kullanıcıların söyledikleriyle ilgilenmediğini düşünür. 
  • Bazen bir gönderi veya makale olumsuzluk çekebilir ve insanlar gereksiz yere trollemeye başlayabilir. Bu durumda, bir site sahibi söz konusu yayın için yorumları kapatmak isteyebilir. 
  • Bir web sitesinde blog seçeneği yoksa ve bize ulaşın, hakkımızda vb. Gibi statik sayfalar kullanıldığında, yorum bölümünün kullanımı yoktur. 
  • BBC , CNN ve siyaseti tartışan diğer siteler gibi haber kanalları , tartışmalı yorumlardan ve tartışmalardan kaçınmak için bir kullanıcı yorumu bölümü istemeyebilir.
  • Bölgeye özgü bazı web siteleri, spam olmaması için diğer bölgelerin yorumlarını devre dışı bırakmak istiyor . 

Kullanıcıların yorumlar bölümünü kapatması gereken başka birçok senaryo var, ancak şimdilik konuya geri dönelim: WordPress’te yorumları nasıl devre dışı bırakabilirim?

WordPress sitenizdeki yorumları kapatmanın 5 yolu şunlardır:

  1. Gelecekteki yayınlardaki yorumları devre dışı bırakın.
  2. Tüm yayınlardaki ve sayfalardaki yorumları devre dışı bırakın.
  3. Belirli yayınlardaki ve sayfalardaki yorumları devre dışı bırakın.
  4. Tüm veya belirli WordPress yorumlarını kaldırın.
  5. Eklenti aracılığıyla yorumları devre dışı bırakın.

1. Gelecek Yazılar için Yorumları Devre Dışı Bırak

Gelecekteki yayınlardaki veya yeni bloglardaki yorumları kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. WordPress, varsayılan olarak etkinleştirilmiş yerleşik bir işlev sağlar, ancak bu özelliği kapatabilir ve gelecekteki tüm yayınlar ve bloglar için yorumları durdurabilirsiniz.

Bunun için şu adrese gidin: Gösterge Paneli > Ayarlar > Tartışmalar.

Sonra, işaretini kaldırın aşağıdaki vurgulanan alanı tıklayın ve değişiklikleri Kaydet,aşağıdaki resimde gösterildiği gibi:

Artık kimsenin gelecekteki yayınlarınıza yorum göndermesine izin verilmiyor ve yorum bölümü kapalı. İsterseniz, yorumlar bölümünü yeniden etkinleştirmek için kutuyu tekrar kontrol edebilirsiniz.

2. Sayfalar ve Yayınlardaki Yorumları Devre Dışı Bırakma

Sayfalar ve yayınlardaki yorumları devre dışı bırakmak yukarıdaki yöntem kadar basittir. Adresine gitGösterge Paneli > Gönderiler > Tüm gönderilerardından tüm yayınları seçin. Ardından,Düzenle seçeneğini tıklayın ve tıklayın Uygulamak.

Tıkladıktan sonra Uygulamakdüğmesini tıkladığınızda, yayınlar için toplu düzenleme yapabileceğiniz bir yayın ayarı ekranı açılır. İkisinden birini seçebilirsinizİzin vermek veya İzin verme.

Seçtikten sonra İzin verme,tıklamak Güncelleme, tüm yayınlardaki yorumları devre dışı bırakır.

3. Belirli Yazı ve Sayfalardaki Yorumları Devre Dışı Bırakma

Belirli yayınlardaki ve sayfalardaki yorumları kapatmak, Black Friday postası veya BFCM açılış sayfası gibi duyuru yayınlarındaki / açılış sayfalarındaki spam yorumlarından kaçınmanın mükemmel bir yoludur. 

Belirli yayınlardaki veya sayfalardaki yorumları devre dışı bırakmak için şu adrese gidin:  Gösterge Paneli > Gönderiler > Tüm gönderiler ve tıkla Düzenle yorumlara izin vermek istemediğiniz belirli bir yayında.


Sağ altta bir Tartışmasekmesi. İşaretini kaldırmanız gerekiyorYorumlara izin ver alanına tıklayın ve tıklayın Güncelleme.

4. Tüm WordPress Yorumlarını Kaldır

WordPress’te, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak tüm veya belirli yorumları kolayca kaldırabilirsiniz. Şuraya git:Gösterge Paneli > Yorumlar ve tüm yorumları kaldırmak için tümünü seçin ve belirli yorumlar için bu belirli yorumları kontrol edin.

Ardından Toplu eylemler seçeneğini seçin ve seçin Çöp kutusuna taşıyınve sonra tıklayınUygulamak.

Evet, WordPress sitenizdeki tüm veya belirli yorumları silmek o kadar basittir.

5. Eklenti ile Yorumları Devre Dışı Bırak

Yukarıda belirtilen WordPress yerleşik özelliklerini kullanmak yerine bir eklenti çözümü arıyorsanız, sizin için mükemmel bir çözüme sahibim.

İlk olarak, Yorum Eklentisini Devre Dışı Bırak eklentisini WordPress eklentileri kitaplığından alabilirsiniz. 

Adresine git Gösterge Paneli > eklentiler > Yeni ekle ve yazın Yorumları Devre Dışı Bırak arama çubuğunda üzerine tıklayın Yüklemek, sonra etkinleştirme

Etkinleştirdikten sonra şu adrese gidin:eklentiler > Yüklü Eklentiler sonra tıklayın Araçlarsimgesine dokunun. Şimdi bu ekran görünecek:

Şimdi, herhangi bir seçenek alanını seçerek, WordPress sitenizin her yerinde yorumları devre dışı bırakabilirsiniz. Kaydet’i tıklayın  değişikliklerbittiğinde.

Sonuç

Artık bir WordPress sitesinde yorumları devre dışı bırakmanın kolay olduğunu gördük. İlk 4 yöntem yerleşik WordPress işlevleridir. Bununla birlikte, son yöntem bir eklenti kullanır, böylece WordPress’te yorumları devre dışı bırakmayı tercih ettiğiniz yöntemi seçebilirsiniz. 

Ozan Tok
Ozan Tok
ozantok.net

Merhaba ben Ozan Tok 2019 Yıllında Web Tasarım bölümünden mezun oldum ve uzun zamandır Web işleri ile ilgileniyorum bu alanda kendimi geliştirmeye devam ediyorum ve 2020 yılında Profesyonel olarak sektöre atıldım ve kendi projem olan ozantok.net projemi başlattım ve devam ettirmekteyim, Sosyal Medya alanında Profesyonel destek sunmaktayım. Sizin de profesyonel bir yardıma ihtiyacınız varsa hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *